آوریل 23, 2021

جاهای دیدنی اسپانیا؛ ۱۶ جاذبه جور واجور گردشگری در این کشور که باید ببینین 

1 min read
شهر بارسلونا ممکنه مردم رو به خاطر آب وهوای مدیترانه ای و معماری خارق العاده...

شهر بارسلونا ممکنه مردم رو به خاطر آب وهوای مدیترانه ای و معماری خارق العاده اش به طرف خود بکشه. توریستا ممکنه به خاطر شبای پرانرژی و موزهای درجه یک مادرید به اونجا سفر کنن. یک سفر معمولی به این شهرها هیچوقت نمیتونه شما رو با عمق کشوری که در اون ۱۷ فرهنگ جدا از هم در مناطق خودگردان هست آشنا کنه. واسه شناختن کشور باستانی اسپانیا، غذاهای مختلف و خیابونای پرطراوتش باید از این دو شهر بزرگ خارج شید. همراه ما باشین، می خواهیم جذاب ترین جاهای دیدنی اسپانیا رو به شما معرفی کنیم.

 

۱. سِویا

سویا یکی از جاهای دیدنی اسپانیا و یک شهر اندلوسی کامله؛ پر از بارهای پرانرژی، رقصندهای سنتی، خیابونایی پنهون از درختان پرتقال و معماری مربوط به شمال آفریقا. گردش روزانه در دور مناطق زیبای رودخانه ی گوادالکیبیر مثل میدون گاوبازی وایت واش و میدون طلایی مربوط به قرن ۱۳ یا حتی بهتر از این پیوستن به یک تور قایقی روی رودخانه که اطلاعات زیادی در اختیار شما قرار می ده، می تونن فعالیتای خیلی خوبی باشن.

در سویا که شهر بزرگ دوره روم باستانه، قلعه ی بزرگ اسلامی و مرکز صنعتی پیشرفت پیدا کردی هست که می تونین اطلاعات خوبی از تاریخ بخشای مختلف شهر مثل کلیسای کامل سویا که بزرگ ترین معماری به سبک گوتیک در جهانه، به دست میارید. برج ساعت ۳۰ طبقه که مناره ای مربوط به معماری شمال آفریقاه و در بالای شهر قدیمی قرار گرفته و مجموعه قصرهای سویا که به خاطر باغای پرپیچ وخم و معماری اسلامی اش مشهور شده، از دیگر مناطق دیدنی سویا هستن.

پیشنهاد ی خودمونی: واسه اینکه با موسیقیای همه پسند اندلوسی مثل سویلانو آشنا شید، به جایای شلوغی که این نوع موسیقی رو واسه توریستا اجرا می کنن نروید؛ بلکه به بار آنسلما در منطقه تریانا برید که رقصندهای محلی تا آخر شب برنامه اجرا می کنن.

کجا غذا بخورین: سویا یکی از بهترین شهرها واسه خوردن تاپاس (پیش غذای اسپانیایی) است. جاهایی که حتما باید در اونا توقف کنین، عبارت ان از: بُدگویتا رُمرو (Bodeguita Romero) واسه خوردن پرینگا (pringá) که یک جور گوشت گرمه، تابرنا کلونیالز واسه خوردن مانخار بلانکو که مرغ خوابیده در سس سیره و کازا پاکو واسه خوردن اره ماهی. واسه اینکه به مغزتون هم مثل شکم تون برسین تور انگلیسی زبون غذای سویا ( Devour Seville) رو رزرو کنین تا طمع آشپزی سویا رو از گذشته تا به امروز بچشید.

۲. سانتیاگو دِ کامپوستلا

بیشتر از هزار ساله که مسیحیان از سراسر اروپای غربی وارد راه سنت جیمز می شن که یکی از جاهای دیدنی اسپانیا و مقدس ترین زیارتگاهای مسیحیه و از سانتیاگو دِ کامپوستلا شروع می شه. این زیارتگاه در کلیسای کامل شهر قرار داره که گفته می شه جسد سنت جیمز وارد اون شده. بخش زیادی از تاریخ سانتیاگو در قرون وسطا رو میشه به طور مستقیم در بخش قدیمی شهر که راه های پرپیچ وخم زیادی داره مشاهده کرد.

پیشنهاد ی خودمونی: کلیسای کامل سانتیاگو یکی از بزرگ ترین مجمرهای دنیا رو داره. واسه اینکه این فلزات گداخته رو از نزدیک ببینین در یکی از روزای مقدس به دیدن این محل برید.

کجا غذا بخوریم: نمی تونیم ایالت گالسیا رو بی خوردن هشت پایی که با پاپریکای اسپانایی و نمک کرانچی پخته شده ترک کنین. رستوران بادگون اُس کُنچریوس (Bodegón Os Concheiros) بهترین غذای شهر رو واسه شما سرو می کنن.

۳. گرانادا

مورها (مسلمانای اسپانیا) بیشتر از هفت قرن بر شبه جزیره ایبری فرومان روایتی کردن و میرات اونا هنوزم در معماری، هنر و سبک پخت وپز این منطقه زندهه. اما واسه اینکه متوجه عظمت سلطنت اونا شید باید کاخ الحمرا رو که یکی از جاهای دیدنی اسپانیاست، از نزدیک ببینن. یک قصر ۱۰۰۰ ساله مجموعه نظامی در گرانادا و نگین معماری اسلامی در این منطقه. کار عاقلانه ای هستش اگه چندین ساعت واسه دیدن این محل اختصاص بدین. ممکنه بخواهید وقت تون رو به بررسی نقشای فوق العاده اسلیمی، آبنماای چشم نواز و قوسای زیابی نعل اسبی اختصاص بدین.

پیشنهاد ی خودمونی: کسائی که خواهان دیدن کاخ الحمرا هستن اونقدر زیادند که باید از خیلی وقت قبل بلیت اونو رزرو کنین.

کجا غذا بخوریم: وقتی پاهایتان پس از قدم زدن در خیابونای سنگی گرانادا به استراحت نیاز داشت یک جای آسون در رستوران آبن هومِیا (Aben Humeya) در بخش تاریخی شهر که بر الحمرا و کوه هاش پنهون از برف مشرفه پیدا کنین.

۴. کوردبا

درباره کوردبا که منطقه ای آفتابی در جنوب اسپانیاه، تاریخدانا حدس میزنن که در گذشته بیشتر از هر جای دیگری در دنیا جمعیت داشته. درواقع بعضی از بزرگ ترین متفکران روم قدیم و قرون وسطا مثل سنکا، لوکان و موسی بن میمون در این شهر زندگی می کردن. همونجوریکه انتظار میره جایای تاریخی زیادی در این شهر هست اما یکی از مهم ترین اونا که جایای دیگر رو به حاشیه می بره مسجد بزرگه. این مسجد که یکی از جاهای دیدنی اسپانیاه و ساخت اون به قرن ۱۰ هجری باز می شه، نمادی از عظمت تمدن اسلامیه، چراکه شهر به پایتخت فرهنگی و هنری اروپا تبدیل شده بود. از زمان ساخت راحت مسجد، چندین بار بازسازیای دعوا بر انگیزی انجام شد که مهم ترین اون در قرن ۱۶ اتفاق افتاد؛ زمانی که بسیای از گنبدهای اصلی مسجد خراب شد تا راه واسه کلیسای کامل باز شه.

پیشنهاد ی خودمونی: از مادرید تا کوردبا تنها به اندازه یک سفر دو ساعته فاصله و با استفاده از قطار سریع السیر اسپانیا خیلی آسون میشه به این شهر سفر کرد، اما بلیتای خود رو از قبل رزور کنین تا با کمترین قیمت اونا رو خریده باشین.

کجا غذا بخوریم: کوردبا به خاطر غذاهایی مثل سالمورجو، گازپاچو چرب که بافت نرمش رو از نون غرق شده در روغن زیتون زیاد میگیره مشهوره. در رستوران تابرنا لاویودا (Taberna La Viuda) پیشخدمتایی که لباس سفید به تن دارن، یه جور خیلی خوشمزه ای از این غذاها رو با آب لیمو و تخم مرغ آب پز سرو می کنن. واسه اینکه تجربه متفاوتی داشته باشین می تونین غذاهای سنتی دیگری مثل بادمجان سرخ شده همراه با ملاس یا گوشت آبدار رو در رستوران پلاتروس ماریا اوخیادورا امتحان کنین.

۵. والنسیا

هر چند از مرکز اسپانیا باید ۴ ساعت رانندگی کنین تا به والنسیا برسین اما مادریدیای میگن والنسیا ساحل مادریده و واسه بیشتر مادریدیا آسون ترین روش دسترسی به ساحله. اما این شهر مدیترانه ای که یکی از جاهای دیدنی اسپانیا به حساب میاد، علاوه بر ساحل جاذبه های زیاد دیگری هم داره. والنسیا یکی از زیباترین شهرهای اسپانیا از نظر معماری مدرنه. مرکز فرهنگی شهر که با ساختمانایی با نمای کلفت به وسیله سانتیاگو کالاتراوا (Santiago Calatrava) یکی معماران مشهور اسپانیا طراحی شده و یکی از جایای دیدنی والنسیاست. والنسیا هم مثل خیلی از شهرای اسپانیا بازدیدکننده هاش رو با پیاده روی در قسمت قدیمی شهر جادو می کنه. واسه اینکه از نگاه یک پرنده شهر رو ببنید از ۲۰۷ پله ی ال میگولته، برج ناقوس دار ساخته شده در قرن ۱۴ بالا برید.

پیشنهاد ی خودمونی: هر سال در میونه ی ماه مارس عابران و رهگذارن خیابونای والنسیا شاهد جشنی بزرگ و پرهیجان هستن که فالس نامیده می شه. درسته که جشن جنبه های رسمی و مذهبی هم داره و به افتخار سنت جوزف برگزار می شه، اما واسه بیشتر مردم، بیشترین هیجان، به آتیش بازی و آتیش بزرگی مربوط می شه که شهر رو به جوش وخروش میاره.

کجا غذا بخوریم: روزتون رو با خوردن صبحانه ی والنسیایی در رستوران سانتا کاتالینا شروع کنین: فارتونز که یک شرینی محلیه و در اوچاته که مخلوطی از آیس تی، شیرگیاهی و دارچین سرو می شه. بعد پیلا نیروانا رو در رستوران کاسا سارمینا تجربه کنین که شامل قارچ قیفی، پلیدماهی و سس جوشیده با برنج والنسیاییه.

۶. بیلبائو

بیلبائوی امروزی شباهت خیلی کمی به بیست سال پیش داره: یک شهر خاکستری پساصنعتی. همه این تغییرات با باز شدن موزه ی گگنهایم، شاهکارهای معماری فرانک گری که با ورقه های موج دار تیتانیوم و شکلای الهام گرفته شده از طبیعت مقابل رودخانه انجام شدن. بالاتر از گگنهایم بیلبائو کلان شهریه که در قسمت قدیمی شهر کافهای کنار هم زیادی هست و در فضای سبز خیلی بزرگ اون رستورانای خوبی پیدا می شه.

پیشنهاد ی خودمونی: بیلبائو نزدیک ساحل کاننتابریا قرار داره و این باعث شده که به یکی از جاهای دیدنی اسپانیا و مکانی ایدئال واسه همه نوع گردشی تبدیل شه. برگزارکنندهای تور پیشنهادای خیلی خوبی دارن، درحالی که تجربه های خاص مثل بازدید از پنیرفروشی ایزابلا رو پیشنهاد میدن، کلاسای آشپزی با سرآشپزهای شناخته شده هم برگزار می کنن.

کجا غذا بخوریم: در آزورمندی که یک رستوران سه ستارهه، صرف شام با قدم زدن از بین آشپزخانه شروع می شه. در حالی که نوشیدنی در دست دارین می تونین مواد راحت ای رو که در غذاتان ریخته می شه ببینین و اونا رو بچشید.

۷. سالامانکا

در خیلی از شهرهای کوچیک اسپانیا میدون مرکزی شهر قطب اصلی فعالیت هاس. در سالامانکا که یکی دیگر از جاهای دیدنی اسپانیاه و در ایالت کاستیله و لئون قرار داره هم وضعیت به همین شکله و میدون اصلی اون یکی از قشنگ ترین میدونا در اسپانیا به حساب میاد. در زیر طاقای مربوط به قرن ۱۸ شما می تونین کافه ، بستنی فروشی و مغازه های خرید سوغاتی پیدا کنین. میدن سالامانکا چند قرن پیش ساخته شده و شهر به خاطر اعتبارش و هم دانشگاه سلامانکا در سراسر اروپا خوب شناخته می شد. قدیمی ترین دانشگاه اسپانیا در سال ۱۱۳۴ ساخته شده و ۳۰ هزار دانشجو، شهر رو همیشه زنده نگه می داشتن.

پیشنهاد ی خودمونی: گفته می شه که اگه بتونین یک قورباغه رو در دانشگاه سالامانکا پیدا کنین واسه شما خوش شانسی به همراه میاره.

کجا غذا بخوریم: بعضی از معروف ترین نمونه های ژامبون در اسپانیا در دور سالامانکا تولید می شن. کارشناسان ژامبون یک ناهار پیکنیکی خیلی خوشمزه همراه با پنیر در حاشیه ی سرسبز رودخانه ی تورمس در کنار پل رومن به شما میدن.

۸. سن سباستین

با وجود خط ساحلی قشنگ و سرسبز و منطقه کوهستانی عجیب نیس که سن سباستین در شمال اسپانیا، به منطقه ای واسه تعطیلات خونواده سلطنتی اسپانیا تبدیل شده. با اینکه مناظر طبیعی شهر ازجمله جاهای دیدنی اسپانیا به حساب می رن و افرادی رو که به تفرح در طبیعت علاقه دارن به طرف خود جذب می کنه، اما سن سباستین الان بیشتر به خاطر غذاهایش شناخته می شه. پیش قدمای بخش ی غذا مثل خوان ماری آرزاک، آندونی لویس آندوریز و مارتین براستاتگوی، سن سباستین رو به قبله ی افراد خوش خوراک تبدیل کرده. اما اگه به یک منوی جور واجور برخورد نکردید نترسین، غذاهای محلی شهر که طبق تاپاس بیسکویتی بوجود اومده تنوع خوبی در اختیار شما قرار می ده.

پیشنهاد ی خودمونی: اگه بین ژانویه و آپریل به منظقه ی باسک رفتید، خیلی خوش شانس هستین؛ چراکه فصل نوشیدنیه. اینجا می تونین طعم عالی املت گرم همراه با ماهی کاد نمک سود و استیکای بزرگ رو بچشید.

کجا غذا بخوریم: هیچی بهتر از این نیس که با رفتن به رستورانای بخش قدیمی شهر دست پختای متفاوت و جور واجور باسک رو امتحان کنین. کار رو با غذا خوردن در بار تپتا شروع کنین. بعد به زروکو برید که تا دست پخت خوان کالو رو هم امتحان کرده باشین.

۹. لئون

ارزش داره که شهر لئون رو تنها واسه کلیسای کامل اش ببینین؛ مجموعه خارق العاده ای از معماری گوتیک که با تصاویر عجیب، پشت بندهای باز و قوسای نوک تیز به کمال رسیده و یکی دیگر از جاهای دیدنی اسپانیا حساب می شه. زندگی ۲۰۰۰ متری اون همراه با شیشه کاریای منقوش و زنده شاید فقط واسه کسائی که کلیسای کامل شارتر فرانسه رو دیده باشن، در جایگاه دوم قرار بگیره. جای دیگری که حتما باید ببینین، موزه ی هنرهای معاصر لئونه که سردر رنگین کمانی اون پس زمینه شادی واسه عکسای گروهی فراهم می کنه.

پیشنهاد ی خودمونی: می تونین در لئون بخشی از ناهارتان رو به شکل مجانی بخورین، چراکه همه گوشتای لذیذی که شهر به خاطر اونا معروف شده با تاپای اضافه سرو می شن. کروکت خامه ای در رستوران ال روبرتو استثناییه؛ به ویژه اونایی که با گوشت خوشمزه گوساله ی محلی سرو می شن.

کجا غذا بخوریم: لئون یکی از سردترین نقاط اسپانیاه و اگه زمستون به اونجا سفر کنین شاید می خواید در رستوران سورنتو با نوشیدنی، سوسیس محلی و گوشت زبون گوساله خود رو گرم کنین.

۱۰. گران کاناریا

گران کاناریا با تمرکز روی اقلیمای خرد متفاوت، بهشت دوستداران طبیعت و یکی از جاهای دیدنی اسپانیاست. اینجا شما می تونین در یک روز روی تپه های ماسه ای قدم بزنین، به جنگلای سرسبز برید و از مناطق صخره ای دیدن کنین. شاید وسوسه میشید که در تابستونای گرم، تموم روز رو در ساحل بمونین، اما این اشتباه بزرگیه. شهرهای کوچیکی مثل تهدا به خاطر شیرینی هاش خیلی معروفه و گویادک با داشتن غارهای مختلف، جای خلوتی واسه دیدنه.

پیشنهاد ی خودمونی: یک ساحل مخفی در گران کاناریا هست که به اندازه ای دوره که حتی ساکنان محلی هم از وجود اون خبر ندارن. نمیشه با خودرو به این اونجا رفت و تنها راه رسیدن به این ساحل قشنگ پیاده روش (از نزدیک ترین داهات تقریبا ۳ ساعت باید پیاده روی کرد تا به ساحل رسید).

کجا غذا بخوریم: هر منوی غذایی رو که در رستورانای پلایا در لاس کانتراس، که قشنگ ترین ساحل در لاس پالماسه باز کنین، با غذاهای خوشمزه ی زیادی روبه رو میشید. مثلا سیب زمینی کبابی که در سس قرمز سیر و فلفل سریع غرق شده، یکی از این غذاهاست. این غذاها رو در لامارینرا (La Marinera) هم امتحان کنین که چشم انداز اون به اقیانوس به اندازه غذاها دل پذیره.

۱۱. تلدو

پیش از اینکه در سال ۱۵۶۱ مادرید به پایتخت اسپانیا تبدیل شه، پادشاهای اسپانیا در تلدو بر این کشور حکم فرمانی می کردن. این شهر با نام «شهر سه فرهنگ» شناخته می شه، چراکه از نظر تاریخی محل برخورد یهودیت، اسلام و مسیحیت بوده. تلدو خونه ی گران بهاترین بقایای تاریخ یهودیته؛ کنیسه ی ال ترانسیتو که گچ بریای قشنگ و هنرمندانه اش مثل الحمرا شکوه خاصی داره، در این شهر قرار داره. شاهکارهای دیگر معماری در تلدو که مهم ترین جاذبه های این شهر و ازجمله جاهای دیدنی اسپانیا هستن عبارت ان از کلیسای کامل پریمادا د سانتا ماریا، یک قصر بزرگ به سبک معماری گوتیک که واسه قرنا خونه ی گنجینهای با ارزشی چون ظرف مراسم عشای ربانی بوده، ظرفی طلایی به ارتفاع ۱۰ فوت که با جوهرات تزئین شده.

پیشنهاد ی خودمونی: از اونجا که جایای تاریخی خیلی زیادی در ترلدو هست که می تونین از دیدن اونا لذت ببرین بهتره واسه استفاده ی بهینه از زمان تون یکی از راهنماهای محلی شهر رو استخدام کنین. با توجه به دانشی که این افراد از خصوصیات تاریخی و فرهنگی شهر دارن، هزینه ای که واسه این کار صرف می کنین ارزشش رو داره.

کجا غذا بخوریم: تلدو ویژگیای قرون وسطایی اش رو در طول قرنا حفظ کرده، اما آشپزی در این شهر هیچ شباهتی به قرون وسطا نداره. مثلا، لاکومز پلاته، یکی از خوشمزه ترین غذاهای این ناحیه رو داره که در خونه ای مربوط به قرن ۱۷ سرو می کنه.

۱۲. سگویا

این شهر یکی از باشکوه ترین نمونه های مهندسی شهرسازی در روم و یکی از جاهای دیدنی اسپانیاه که تا به امروز باقی مونده. قنات سگویا بیشتر از ۲۰۰۰ سال جاری بوده. طول عمر این شهر واقعا عجیبه، چراکه حدود نه مایل از اون روی شیب ۱٪ بوده و در ساختن اون از هیچ ملاتی استفاده نشده. در حالی که قنات شاید مهم ترین جاذبه ی سگویاه، ارزشش رو داره که مسیرتون رو به طرف خیابونای باریک بخش یهودی قدیمی در آلکازر کج کنین که منارها و باروهای اون الهام بخش شرکت والت دیزنی واسه قصر سیندرلا بودن.

پیشنهاد ی خودمونی: از پلکان مارپیچ درون برج آلکازر بالا برید تا دیدی ۳۶۰ درجه به شهر، ییلاق دور و رشته کوه گواداراما داشته باشین.

کجا غذا بخوریم: از هر فرد اسپانیایی که بپرسید در سگویا چه چیزی بخورین، همه یک صدا میگن بهترین غذای این منطقه، کوچینیلو آسادو، یه جور گوشت رست شده. بیشتر اهالی منطقه فکر می کنن که رستوران خوزه ماریا بهترین رستوران این شهره.

۱۳. کادیز

گفته می شه که این شهر قدیمی ترین شهر در اروپای غربی و هم پایتخت جنوبی این قاره بوده. در این شهر خرابه های زیادی از دوره روم باقی مونده که دیدن اونا خالی از لطف نیس. پارکای زیبایی هست که میشه در اونا قدم زد، اما سواحل بکر کادیز چیزیه که این شهر رو از دیگر همسایه هاش در کوستا دل سول جدا می کنه. واسه داشتن آرامش و دیدن ماسه های سفید، به طرف پلایا د لوانته که، زیباییای طبیعی در اون چند برابره، برید. اگه به نظرتون رستورانا و تفرجگاهای ساحلی بیشتر از حد شلوغه، در کمپای ولایا ویستاهرموسا اردو بزنین.

پیشنهاد ی خودمونی: در سفری کوتاه به شمال کادیز برید تا بتونین طمع نوشیدنیای معروف اسپانیولی رو در شهرهای خرز، پورتو، سانتا ماریا و سنلوکار د برامدا بچشید.

کجا غذا بخوریم: با توجه به اینکه، دریا این منطقه رو محاصره کرده، هیچ عجیب نیس که نام کادیز با «پاسکایتو فریتو» آغشته شده. پاسکایتو فریتو یه سری از غذاهای دریاییه که به شکل سوخاری و داغ همراه با لیموی تازه سرو می شن. در رستوران فریدوریا لاس فلورس که یکی از شناخته شده ترین رستورانای غذای دریایی شهره، تورتیلیتاس د کامارون، میگوی نازک سرخ شده همراه با جعفری یا کازون ان آدوبو، کوسه ی مزده دارشده با سیر تازه و زیره رو انتخاب کنین.

۱۴. کاسرس

کاسرس ممکنه نتونه جمعیت زیادی به طرف خود جلب کنه، اما این شهر قرون وسطایی واقع در اکسترمادورا یکی از رازای معلوم نشده و یکی از جاهای دیدنی اسپانیاه. این شهر دارای حصار همراه با گذرگاهای سرپوشیده ی محکم، قصرهای مربوط به عصر طلایی و ۳۰ برج اسلامی، به عنوان میراث سال یونسکو اعلام شده. این شهر به اندازه کافی آرامه که بشه یک آخر هفته آرامش بخش بی مزاحمت رو در اون سپری کرد. البته تعداد زیاد کافهای شهر که در دور ساختمان شهرداری قرار دارن، جهانگردا رو خوب سرگرم می کنن.

پیشنهاد ی خودمونی: یماس یه جور شیرینی سنتی اسپانیاییه که از زرده ی تخم مرغ همراه با دارچین درست شده و راهبها در کانونتو د سان پابلو اونو میفروشن. این شیرینی سوغاتی فوق العاده ای حساب می شه.

کجا غذا بخوریم: در کاسرس رستورانی خیلی عالی به نام آتریو هست. سرآشپز این رستوران، تونو پرز به تنهایی و با دست پختای عالی اش معروفیت زیادی در آشپزی داره. مثلا اون از مواد راحت ی محلی مثل گوشت معطر و پنیر سزار استفاده می کنه.

۱۵. ابیدو

ابیدو مرکز استان استوریاس، استانی سرسبز و مه گرفته که به خاطر کوهستانا و خط ساحلی زیبایش در دریای کانتاباریا به عنوان یکی از جاهای دیدنی اسپانیا معروفیت پیدا کرده. درست مثل دیگر شهرهای تاریخی کشور اسپانیا، ابیدو هم، چهره ی یک شهر قدیمی رو با کلیسای کامل باشکوه و چند میدون دوست داشتنی داره. اما ارزش داره اگه فقط واسه دیدن غروب خورشید از مرکز شهر خارج شید و به سانتا ماریا دل نارانکو که یک عمارت چشم نواز مربوط به دوره پیش از رومه برید. این عمارت در سال ۸۴۸ تکمیل شده که نمایی چشم نواز و گذرگاهای سرپوشیده ی خیلی زیبایی داره.

پیشنهاد ی خودمونی: ابیدو مکانی ایده آل واسه ماجراجویان در استان استوریاسه. پس از یک رانندگی پرپیچ وخم در کنار اقیانوس در روستای خوش آب ورنگ کودیورو که در دامنه ی تپه ساخته شده توقف کنین. حتما از کابو پناس دیدن کنین، چراکه قدم زدن در منطقه صخره ای اونجا چشم انداز خیلی زیبایی از ساحل به شما می ده.

کجا غذا بخوریم: بهترین نوشیدنی استوریاس از سیبایی که در این منطقه کاشته می شن، به دست میاد. در خیابون کاله گاسکونا قدم بزنین تا مغازه های محلی با این نوشیدنیا از شما پذیرایی کنن. در رستوران نه خیلی باشکوه سیدرریا ال رینکون یک میز رزرو کنین تا با یکی دیگر از غذاهای محلی این منطقه به نام کاچوپو که ساندویچ کتلت همراه با بیکن و پنیره آشنا شید.

۱۶. مینورکا

مینورکا آروم ترین و پیشرفت نیافته ترین جزیره در مجمع الجزایر بالئاریک، یکی دیگر از جاهای دیدنی اسپانیا و بخشی از بهشته (به آبای فیروزه ای، زندگی وحشی دورافتاده و مسیرهای کم تردد فکر کنین) که زیبایی دست نخورده ی اونو به سختی میشه در جزیرهای مدیترانه ای پیدا کرد. در محدوده کپ د کاوالریا میشه به موج سواری پرداخت و واسه آفتاب گرفتن پلایا دسون بو مکانی خلوته و چشم اندازی فوق العاده داره.

پیشنهاد ی خودمونی: یک یا دو روز رو در روستای شمالی فورنلز که خونه های سفید و ساحلی اون با درختای نخل محاصره شدن بگذرونین. در طول روز می تونین در آبای آروم اون به ورزشایی مثل بادسواری، کایاک و شیرجه بدین و پس از غروب آفتاب هم به رستورانای دریایی برید و از غذاهای تازه لذت ببرین.

کجا غذا بخوریم: رستوران پانادریا لا مجور در روستای ماخون که به خاطر پنیر سنتی اش معروفیت بین المللی پیدا کرده، از سال ۱۸۵۰ با شامای خوشمزه اش مشتری هایی زیادی رو راضی کرده.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.