پایان نامه رایگان با موضوع آب زیر زمینی، آبشارها

دانلود پایان نامه

جاده ی باشکوه «ویرجینیا کانیون» و «ویرجینیا فالز» در پارک ملی یلواستون در سال ۱۹۰۵. در این عکس، یه کالسکه و چند اسب مشاهده می شن که در امتداد جاده ی خاکی در حال گذر هستن و پشت زمینه ی عکس، یه رودخانه در جریانه.

یلواستون

در عکس بالا، یه سرباز سواره در «Midway Geyser Basin» در سال ۱۹۰۳ مشاهده می شه.

یلواستون

گروهی از گردشگران در حال جستجو آرایش های زمینی در عکسی از سال ۱۹۰۳ مشاهده می شن. زنان، لباس هایی برازنده پنهون ان و استادانه خود رو منظم ان. اما تنها مردی که در عکس دیده می شه، یه دست کت و شلوار به تن داره و کلاه به سر گذاشته.

یلواستون در یکی از بزرگ ترین سوپرآتشفشان های جهان قرار گرفته؛ یعنی در بستری از فعالیت های گرمایی به وجود اومده توسط آبفشون غول پیکر «Old Faithful» است که تقریبا هر ۹۱ دقیقه در محل بیرون آمدن آب زیر زمینی ی «Grand Prismatic Spring» که بازدیدکنندگان زیادی داره، فوران می کنه.

بقیه نقاط محبوب پارک، که از همه طرف به وسیله کوه های راکی ​​محاصره شده، عبارت هستن از: یلواستون گراند کانیون و آبشارهای بزرگ یلوستون. حیوانات بسیاری در این پارک به چشم می خورند: گرگ ها، گاومیش ها، آهوهای وحشی، گوزن های شمالی و خرس ها. بازدیدکنندگان در روزای اول پارک، معمولا به خرس های مشکی غذا می دادن، اما تعداد ۵۲۷ زخمی در مدت هشت سال از ۱۹۳۱ تا ۱۹۳۹ در آخر باعث ممنوع بودن این کار شد.