آوریل 19, 2021

بررسی تست معادله درجه دوم

1 min read

 

حل تست معادله درجه دوم ax2 + bx + c = 0 روش ریشه مربع در صورت عدم وجود فاکتور مشترک از روش ریشه مربع استفاده کنید.. برای x2 حل کنید و فرم x2 = d را بدست آورید. حل  ax2 + bx + c = 0 به این صورت است که اگر از روش ریشه مربع استفاده کنید. برای حل تست معادله درجه دوم معادله را به صورت y = ax2 + bx + c بدست آورید. -b / 2a را محاسبه کنید. این مختصات x راس است. برای یافتن مختصات y راس ، کافی است مقدار -b / 2a را در معادله x وصل کنید و برای y حل کنید. معادله ساده چیست؟ یک معادله ریاضی که نشان دهنده رابطه دو عبارت در دو طرف علامت است. بیشتر دارای یک متغیر و برابر با نماد است. مثال: x – 4 = 2. شکل کلی یک تابع درجه دوم f (x) = ax2 + bx + c است که a ، b و c اعداد واقعی و a ≠ ۰ هستند. فرم استاندارد یک تابع درجه دوم f (x) = a (x − h) 2 + k. 11.

از تست معادله درجه دوم در زندگی روزمره استفاده می شود ، مانند محاسبه مساحت ، تعیین سود محصول یا فرمول سازی سرعت یک جسم. معادلات درجه دوم به معادلاتی با حداقل یک متغیر مربع اشاره دارند که استاندارد ترین شکل آنها ax² + bx + c = 0 است. چند جمله ای های درجه دوم به چند جمله ای درجه دوم نیز معروف هستند. شکل آنها به عنوان یک سهمی شناخته می شود. جسمی که هنگام چرخش یک سهمی در محور تقارن خود تشکیل می شود ، به عنوان بازتابنده سهموی یا پارابولیک شناخته می شود. آنتن های ماهواره به طور معمول این شکل را دارند. درجه معادله بالاترین درجه از اصطلاحات آن است در حالی که درجه اصطلاحات در معادله مجموع نمایانگرهای متغیرهای موجود در آن است. به عنوان مثال ، درجه معادله ۲x + 3y =  است زیرا بالاترین قدرت از هر متغیر در معادله است. معادله گزاره ای است که با قرار دادن علامت برابر بین دو عبارت عددی یا متغیر شکل می گیرد. معادله ای که قانونی راجع به رابطه بیان می کند.

ساده ترین تست معادله درجه دوم به صورت y = x2 است که نمودار آن در سمت راست نشان داده شده است. نمودار از مبدا عبور می کند (۰/۰) ، و در ربع اول و دوم موجود است. این نمودار برای عملکردهای سه بعدی یا توابع درجه دوم به عنوان عملکرد والدین شناخته می شود. روشهای مختلفی وجود دارد که می توانید برای حل یک معادله درجه دوم استفاده کنید: فاکتورسازی، تکمیل میدان، فرمول درجه دوم و رسم کردن. چهار روش حل معادله درجه دوم ، فاکتورینگ ، استفاده از ریشه های مربع ، تکمیل مربع و فرمول درجه دوم است. بنابراین آنچه اکنون می خواهم در مورد آن صحبت کنم ، مروری بر همه روشهای مختلف حل یک معادله درجه دوم است. برای یک آینه سهمی ، یک تلسکوپ بازتابنده یا یک بشقاب ماهواره ای ، شکل با یک معادله درجه دوم تعریف می شود. هنگام مطالعه لنزها و آینه های منحنی نیز به معادلات درجه دوم نیاز است. و بسیاری از سوالات مربوط به زمان ، مسافت و سرعت نیاز به معادلات درجه دوم دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.