آوریل 19, 2021

اگه مسافری بین پرواز فوت کنه چه می‌شه؟

1 min read
 اگه از پرواز جا بمونم چه می شه؟ اگه در کنار فرد پر حرفی قرار...

 اگه از پرواز جا بمونم چه می شه؟ اگه در کنار فرد پر حرفی قرار گرفتم چه کنم؟ حال می خواهیم ذهن شما رو با سئوال متفاوت و چالشی درگیر کنیم: اگه مسافری در طول پرواز خارجی جون خود رو از دست دهد چه می شه؟

مقاله های در رابطه:

  • چیجوری پروازی طولانی و خسته کننده رو تحمل کنیم؟
  • باور های غلط در رابطه با هواپیما

فارغ از تموم اما و اگرهای پروازها، تا الان به این فکر کرده اید که اگه در طول پروازی اونم در ارتفاع چند صد متری از سطح زمین، فردی به مشکل پزشکی دچار شه که نیاز به درمان اورژانسی داره،  چه می شه؟ ، ما به این موضوع فکر کرده ایم و می خواهیم در مورد شرایط مسافرایی صحبت کنیم که نفس های آخر خود رو در طول پرواز می کشن. بله آدم ها واقعا در طول پرواز می میرند!

سالیانه بیشتر از سه میلیاد نفر از مردم این کره ی خاکی خطوط هوایی رو واسه رسیدن به مقصد خود انتخاب می کنن. اما همه ی این افراد سالم به مقصد می رسند؟ بدون در نظر گرفتن حادثه های هوایی، چند نفر از این ۳ میلیار مسافر در طول پرواز جون خود رو از دست می بدن؟ اگه این سئوال ها تو ذهن شما هم به تلاش افتاده، پس جای درستی اومده اید. همه ی اطلاعاتی که درباره ی مرگ در طول پرواز باید بدونین، همینجاس.

هیچ نظارت و پرتکل همگانی طبق مرگ بین پرواز وجود نداره!

۳ث

مطمئنم بیشتر شما منتظر لیستی بلندبالا از شرایط، بندها و تبصره های جهانی مرگ بین پرواز بودین، اما این جور نیس. این خلا در قوانین بین المللی پرواز ها هست. پس تموم تلاش خود رو کنین تا در طول پرواز مریض نشید. چون هواپیما شما رو به اولین بیمارستان نمی رساند! و نکته ی مهم تر اینکه تلاش کنین نمیرید! چون واقعا بین زمین و آسمون آویزون هستین.

شاید یکی از دلایلی که خلا قانونی و نبود پرتکل مربوط به مرگ در پروازای خارجی، برابر نبودن دلیل و چگونگی ی فوت افراد در هواپیماه. شک نداشته باشین نوشتن تبصره واسه تموم شرایط مرگ و میر مسافرین کار ساده ای نخواد بود. علاوه بر نوع مرگ شرایط جور واجور پروازی هم در این اراده کردن بی رابطه نیس.

اینکه هواپیما تازه از زمین بلند شده یا نزدیک به مقصده و در محدوده هوایی کدوم کشور قرار داره، در وضعیت شما تاثیر گذاره.

تصمیم پایانی با خدمه پروازه

ثصب

یکی از ده ها موردی که خدمه پرواز باید در مورد اون تصمیم بگیرن، همین موضوع اورژانسی بودن حال مریض و حتی مرگ اونه. البته اون ها واسه روبرویی با شرایط اورژانسی خوب آموزش دیده ان.

بیزینس اینسایدر می نویسد:

در واقع خدمه ی پرواز با همکاری و هماهنگی با برج مراقبت موقعیت رو بررسی می کنن تا به تصمیمی عقلانی و عملی در جهت بر طرف کردن مشکل خاص برسن.

این یعنی ممکنه واسه یه مورد اورژانسی مشابه، با در نظر گرفتن دیگه عامل ها و عوامل موثر،  عکس العمل برابری نشون ندن.

مهماندار هواپیما دنبال دکتر می شه

یسثص

اولین اقدام مهمانداران پیدا کردن دکتر در بین مسافرانه و با حضور دکتر شک نداشته باشین مشکل عملیات ابتدایی ی پزشکی حل می شه. اما شک نداشته باشین حضور اتفاقی یه دکتر در بین مسافران همیشگی نیس.

نه فقط حضور دکتر از نظر درمان کردن مریض موثره، بلکه از نظر تصمیم گیری در شرایط اورژانسی هم می تونه به خدمه هواپیما کمک کنه. علاوه بر این ها همراه بودن دکتر در اینجور لحظات از جهت دیگری هم مهمه: «تنها یه دکتر می تونه مرگ حتمی مریض رو به شکل رسمی اعلام کنه»

با بدن مرده چه می کنن؟

بله. تصور کنین فرد بغل دستی شما فوت کرده و حالا شما هستین که تا انتهای راه باید در نزدیکی جسد ایشون استراحت کنین!

خدمه تموم تلاش خود رو می کنن تا جسد رو به جای خلوت و دور از دید مسافران بذارن (مثلا در قسمت درجه یه هواپیما «First Class» البته اگه تقریبا خالی باشه). گزینه ی دیگه قرار دادن جسد در راهروه. اما در هواپیماهای شلوغ که رفت و اومد هم زیاده، این کار شکنجه دادن مسافران دیگه س.

طبق مجله ی «Travel + Leisure»:

اگه جای خالی و مناسبی واسه منتقل کردن جسد پیدا نشد، متوفی رو در صندلی که قبل پرواز خودش اون رو انتخاب کرده بود، در امن ترین و محکم ترین حالت ممکن قرار می بدیم و به وسیله ی کاور بدن اون رو می پوشانیم.

همسفر شدن با جنازه، اونم واسه فاصله طولانی ۱۷ الی ۱۸ ساعته (مثلا پرواز به استرالیا) واقعا حال بهم زن و واسه خیلی ها ترسناک هستش. اما چاره ای نیس، باید تحمل کنین.

حمل جنازه به وسیله ایرلاین ها

ضصث

این مورد مثل موضوع قبلی چندش آور نیس، اما بازم افراد خیلی از اون بی آگاهی هستن. حتی اگه کسی در پرواز شما فوت نکنه، این به اون معنی نیس که در هواپیما جنازه ای وجود نداره. البته در این مورد قرار نیس جنازه ای در صندلی بقلی شما قرار گیرد.

«Gonzalez» می گوید:

بیشتر ایرلاین ها واسه حمل جنازه ها جایگاه مشخصی دارن.

آدمایی که می خواهند بدن متوفای خود رو به راه دوری منتقل کنن، عموما از خطوط هوایی به کار گیری می کنن. ایرلاین ها هم جای مشخصی رو واسه این کار در نظر می گیرند، به گونه ای که اشکالی در آسایش مسافران به وجود نیاد.

احتمال مرگ یه مسافر در طول پرواز چیجوریه؟

تا اینجای کار اتفاقات و آمادگی طبق مرگ بین پرواز رو بررسی کردیم. اما شانس اتفاق این حادثه در طول پرواز شما چند درصده؟ نگران نباشین! در واقع از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ تنها ۰.۳ درصد از موارد اورژانسی پزشکی باعث مرگ شد. البته این آمار در حالیه که هرساله ۲٫۷۵ میلیارد نفر از مسافران ایرلاین ها بودن. در نتیجه نمی توانیم بگیم که این درصد افزایش نیافته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.